0
Giriş yap / Kayıt ol
Uygunluğa göre sırala
Akıllı Sıralama
Uygunluğa göre sırala
Akıllı Sıralama
Vakumlu Tamamlamalı

Sıcak Haddelenmiş Vakumlu Tamamlamalı Çelikler Nedir?

Vakumlu tamamlamalı (çatlak kontrollü) ürün grubunda yer alan yuvarlak kesitli vasıflı çelikler yüksek müşteri beklentilerini karşılamaya yöneliktir. Bu kategorideki çelik malzemeler vakumda gaz alma prosesinden geçtikten sonra haddelenmiş ve ardından tamamlama hatlarından geçmiştir. Tamamlama hatlarında EN 10221 normuna göre yüzey çatlak kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Bu norma göre Class A ile Class E arasında farklı hassasiyet seviyelerinde kontrol edilmektedir. Tamamlamalı ürünlerde yapılan bir diğer işlemde ultrasonla iç hata kontrolüdür. EN 10308 normuna göre yapılan test edilen vasıflı çelikler Class1 den, Class 4 e kadar farklı kontrol seviyelerinde sınıflandırılmaktadır. Özel kontrol seviyesi olarak 1mm eşdeğer hata boyutuna göre testten geçen ürünler ise hascelik.com üzerinde class 5 olarak tanımlanmıştır. Vakumlu tamamlamalı çelikler piyasada genellikle çatlak kontrollü çelikler olarak da anılmaktadır.

Yaygın Olarak Kullanılan Çatlak Kontrollü Çelik Kaliteleri Nelerdir?

En yaygın kullanılan kaliteler karbon çelikleri grubundadır. Bunun dışınada Sementasyon Çelikleri, Islah Çelikleri, Yay Çelikleri, Yapı Çelikleri, Mikro Alaşımlı Çelikler ve Rulman Çelikleri önde gelen kullanım alanına sahip gruplardır.

Vakumlu Tamamlamalı Yuvarlak Çelikler Boy Halinde Isıl İşlemli Olarak Temin Edilebilir Mi?

Evet. ihtiyacınız doğrultusunda ısıl işlemli sıcak haddelenmiş vakumlu tamamlamalı yuvarlak çelikleri hascelik.com üzerinden ıslahlı, normalizeli, yumuşatmalı veya gerilme giderme tavlamalı olarak bulabilirsiniz. Kullanım yerine ve çeliğin ihtiva ettiği karbon oranına bağlı olarak uygulanabilecek ısıl işlem türü değişiklik göstermektedir.

Vakumlu Tamamlamalı Ürünler Hangi Garanti Kapsamındadır?

Sıcak haddelenmiş vakumlu tamamlamalı çelikler, ilgili normlar kapsamında kimyasal kompozisyon garantisine ve boyutsal tolerans garantisinin yanısıra belirtilen kontrol seviyesine uygun olarak çatlak kontrol ve iç hata kontrol garantisine sahiptir.