0
Giriş yap / Kayıt ol
Yuvarlak

Dikişsiz Çelik Borular Nasıl Üretilir?

Dikişsiz boruların üretimi iki yöntemle yapılabilir. Bunlardan ilki Ekstrüzyon ile boru üretimidir. Bu yöntemde boru ekstrüzyonunda kullanılan silindirik metalik bloklar (takozlar) dolu veya delikli olabilir. Direkt ekstrüzyonla dolu ve delikli takozlardan endirekt ekstrüzyonda ise sadece delikli takozlardan boru üretilir. Boru ekstrüzyonunda pistonun ucuna bir malafa takılarak boru kesiti elde edilir. Pistonun ucuna bağlanan malafa sabit, hareketli ve delme malafası olarak üç şekilde bağlanabilir. Diğer bir yöntem ise 'Özel Haddeleme Yöntemleri ile Dikişsiz Boru Üretimi' dir. Bu yöntemle dikişsiz boru üretiminde prensip, silindirik metal bloğunun sıcak işlemle delinmesidir. Bundan sonraki üretim kademeleri boru çapına ve et kalınlığına bağlı değişmektedir. Mannesmann boru üretim yöntemi olarak bilinen yöntemde sıcak silindirik blok, eksenleri birbirine göre az eğik olan ve aynı yönde dönen iki merdane ve delme işlemini gerçekleştiren bir zımba ile kalın et kalınlığında boru halinde getirir.

Dikişsiz Boru Ölçüleri Nelerdir?

Çelik çekme boru ölçüleri dış çağ için 21 mm ile 1000 mm arasında değişmektedir. Yuvarlak çelik boru et kalınlıkları ise 2mm den 150 mm ye kadar değişmektedir.

Yuvarlak Çelik Boru Ebat Toleransları Nedir?

Dikişsiz çelik boru ebat toleransları ilgili boru üzerinde belirtilen norma göre değişlenlik göstermektedir.

Dikişsiz Çelik Boru Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Çelik boru fiyatları borunun çapına / et kalınlığına ve çeliğin türüne bağlı olarak değişmektedir. Online çelik satışının yapıldığı hascelik.com internet sitemiz üzerinden ihtiyaç duyduğunuz ölçü ve kalitelerdeki rekabetçi fiyatlarımızı inceleyebilirsiniz.

Yuvarlak Dikişsiz Boru Kaliteleri Nelerdir?

Yoğunlukla tercih edilen çelik boru kaliteleri E235 (St37-2), E275 (St44-2), E355 (St52), P235GH TC1, GrB şeklindedir. Bunların yanı sıra diğer alaşımlı ve alaşımsız çelik türlerinde çelik borular tedarik edilebilmektedir.

Dikişsiz Çelik Boruların Kullanım Alanları Nedir?

Dikişsiz çelik çekme borular, ısı , enerji, doğalgaz, otomotiv, makine sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerde çok yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Hidrolik ve pnomatik alanlarında vazgeçilmez bir hammaddedir.

SCH Serisi Borular Hangi Çaplarda Bulunabilir?

DN15 (1/2') ile DN600 (24') çap aralığında SCH serisi boruları SCH40 ve SCH80 başta olmak üzere SCH20 SCH30 SCH60 SCH 100 SCH120 SCH140 SCH160 et kalınlarında tedarik edebilirsiniz.