0
Giriş yap / Kayıt ol
Kare

Sıcak Haddelenmiş Kare Çelikler Hangi Sektörlerde Kullanılmaktadır?

Makine imalat sektöründen inşaat sektörüne, tarımdan otomotive kadar birçok sektörde kullanım alanına sahiptir.

Sıcak Çekme Kare Çeliklerin Boyutsal Normları Nedir?

Sıcak çekme kare kesitli çelik çubukların anma boyutları, boyut ve şekil toleransları EN 10059 normuna uygun olarak üretilmektedir.

Sıcak Çekme Kare Çeliklerin Ebat Aralığı Nedir?

Sıcak haddelenmiş kare çelik çubukların kesitleri 6 mm ile 200 mm arasında değişmektedir. Daha büyük ebatlar için hascelik.com 'da dövme çelik kategorisindeki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Sıcak Haddelenmiş Kare Çelik

Çelikler piyasaya arz edildikleri kesit formlarına göre alt gruplara ayrılırlar:

  • Yuvarlak
  • Kare
  • Altıköşe (hegzagonal)
  • Plaka
  • Sac
  • Profil

Haddeleme yarı mamul ürünleri geometrik formlarına göre üç gruba ayrılır: Slab: dikdörtgen (1500*600 mm), kalınlığı (50 mm-250 mm) Kütük: kare, max (150*150 mm), min (50*50 mm) Blum: kare, max (300*300 mm), min (150*150 mm) Sıcak haddeleme işleminden sonra uzun mamul olarak kare, yuvarlak, altı köşe, lama gibi ürünler elde edilmektedir. Sıcak haddelenmiş kare çelik , yüksek sıcaklık fırınında ergiyen sıvı çelik dökülerek yarı mamul ürünü olan kütük veya blum elde edilir. Elde edilen bu yarı mamul ürünlere tekrar ısı vererek (yeniden kristalleşme sıcaklığının üzerinde) haddeleme işlemi yapılır. İlk olarak kaba haddeleme işlemi yapılır bu aşamada malzemenin kalınlığı inceltilir. Daha sonra hassas veya detay haddeleme işlemi yapılmaktadır. Bu haddelemede malzemeye kare şeklinin verilmesiyle sıcak haddelenmiş kare çelik elde edilir. Sıcak haddelenmiş kare demir ve çelikler tarım alanında, makine imalat sektöründe, otomotiv sektöründe, inşaat sektöründe ve demiryolu raylarında oldukça yaygın olarak kullanılan çelik türlerinden biridir.

Sıcak Çekme Kare Çelik Özellikleri

Dış yüzeyi pürüzsüzdür.

Mukavemeti yüksek çeliklerdir. Malzeme sünek davranış gösterir. Üretimden kaynaklı köşeler nispeten keskindir. Tüm köşeleri birbirine eşittir. Daha çok karbon ve yapı çeliği grubunda yer alırlar. TS EN 10059 standardında üretilirler.

Sıcak Çekme Kare Çelik Ölçüleri Nelerdir?

Sıcak çekme kare çelik çubukların genel kullanım için ölçü aralğı değişiklik göstermektedir. Hascometal sıcak çekme kare çelik üretimi 16 mm – 80 mm ölçü aralığında değişiklik göstermektedir ancak hascometal.com internet adresimize girerek istediğiniz ölçülerde ürünleri sipariş verebilirsiniz.

Sıcak Hadde Kare Çelik Fiyatları Ne Kadar?

Sıcak hadde kare çelik fiyatları ürünün kalite standardına (C40, C45, S235JR, S355JR, Mibzerlik II) üretim metoduna (vakumlu – vakumsuz), kesit aralığına, ağırlığına ve kalınlığına göre değişiklik göstermektedir.Hascometal olarak sıcak hadde kare çelik ürün kategorisinde geniş ölçü aralığına sahip olup hascometal.com internet adresimizi ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyip rekabetçi fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.