0
Giriş yap / Kayıt ol
Uygunluğa göre sırala
Akıllı Sıralama
Uygunluğa göre sırala
Akıllı Sıralama
Parlak Çelikler Yuvarlak

Soğuk İşlem Görmüş Yuvarlak Çeliklerin Avantajları Nelerdir?

Soğuk işlem görmüş yuvarlak çelikler düşük fire oranlara, azalan işçilik maliyetleri ve artan mekanik özellikleriyle tercih edilmektedir. Üretilecek parçaların proses sürelerinin azalmasını ve makina parkına ek yatırım yapmadan kapasite artışına katkı sağlarlar.

Parlak Yuvarlak Çelikler Üretim Prosesine Göre Nasıl Sınıflandırılırlar?

Üretim prosesine göre genel olarak kabuk soyulmuş miller, taşlanmış miller, soğuk çekilmiş çelikler olarak sınıflandırılırlar.

Yuvarlak Kesitli Parlak Çeliklerin Üretim Aralıkları Nedir?

Soğuk çekme yuvarlak çelikler 5 mm den 100 mm çapa kadar, Kabuk soyulmuş çelikler 15 mm den 160 mm çapa kadar, Taşalanmış miller ise 12 mm den 150 mm çapa kadar geniş bir ürün aralığına sahiptir.

Yuvarlak Kesitli Parlak Çeliklere Çatlak Kontrol Testi Yapılır Mı?

5mm den 60 mm ye kadar üretilen yuvarlak kesitli parlak çelikler EN 10277-1 normuna göre Class 1 , Class 2 yada Class 3 çatlak kontrol seviyelerine uygun olarak tahribatsız muayeneden geçerek tedarik edilebilmektedir.

Yuvarlak Kesitli Parlak Çeliklerin Sıcak Haddelenmiş Ürünlere Göre Mekanik Özelliklerinin Değişmemesi İçin Hangi Prosesler Tercih Edilmelidir?

Soğuk işlem görmüş yuvarlak çubukların mekanik özelliklerinin değişmemesi isteniyorsa kabuk soyma prosesinin uygulanması gerekmektedir. Kabuk soyma prosesinden sonra taşlama prosesinden geçen çubuklarda da mekanik özellikler korunmaya devam eder.