0
Giriş yap / Kayıt ol
'' ile ilgili bir sonuç bulunamamıştır.

Sıcak Haddelenmiş Altı Köşe Çelikler Nerelerde Kullanılır?

Yoğunlukla soğuk çekilmiş olarak tercih edilen hegzagonal çelikler ihtiyaç doğrultusunda sıcak haddelenmiş olarak da tercih edilmektedir. Sıcak haddelenmiş altı köşe çelikler özel projeler dışında çok yaygın bir kullanım alanına sahip değildir. Genel kullanım alanı soğuk çekilmiş çubukların üretimi içindir.

Sıcak Çekme Altıköşe Çelik

Çelikler piyasaya arz edildikleri kesit formlarına göre alt gruplara ayrılırlar:

  • Yuvarlak
  • Kare
  • Altıköşe (hegzagonal)
  • Plaka
  • Sac
  • Profil

Haddeleme yarı mamul ürünleri geometrik formlarına göre üç gruba ayrılır; Slab: dikdörtgen (1500*600 mm), kalınlığı (50 mm-250 mm). Kütük: kare, max (150*150 mm), min (50*50 mm) Blum: kare, max (300*300 mm), min (150*150 mm). Sıcak haddeleme işleminden sonra uzun mamul olarak kare, yuvarlak, altı köşe, lama gibi ürünler elde edilmektedir. Altıköşe (hegzagonal) çelikler daha çok soğuk çekme yöntemiyle üretilirler ancak isteğe göre sıcak hadde ile de üretilirler. Sıcak çekme altıköşe , çelik yüksek sıcak fırınında ergiyen sıvı çelik dökülerek slab, kütük ve blum adı verilen yarı mamul ürünler elde edilir. Elde edilen bu ürünlere tekrardan ısı verilerek haddeleme işlemi yapılır. İlk olarak kaba haddeleme işlemi yapılır bu aşamada malzemenin kalınlığı inceltilir. Daha sonra hassas veya detay haddeleme işlemi yapılmaktadır. Bu haddelemede malzemeye hegzagonal şeklinin verilmesiyle sıcak çekme altıköşe çelik elde edilir. Sıcak çekme altıköşe çeliklerin özel kullanım alanları bulunmaktadır. İnşaat sektöründe genellikle ağırlık taşımak için tasarlanmış olan bir çelik türüdür. Çelik mamul ısıl işlem görmüş veya görmemiş durumlarda yüzeye uygulanan işlemlere göre (taşlanmış, parlatılmış, çekilmiş ve tornalanmış) çeşitlilik göstermektedir.

Sıcak Hadde Altıköşe Çelik Özellikleri

Dış yüzeyi pürüzsüzdür. Malzeme sünek davranış gösterir. TS EN 10061 standardına uygun üretilirler.

Sıcak Çekme Altıköşe Çelik Ölçüleri Nelerdir?

Altıköşe (hegzagonel) çeliklerde ölçü olarak karşılıklı yüzeyler arasındaki mesafe (s) kullanılır. Sıcak çekme altıköşe çelik ölçüleri 13 mm – 103 mm arasında değişiklik göstermektedir. Sapma sınırı ise ± 0.4 - ± 1.5 mm arasında değişmektedir. Hasçelik olarak müşteri isteği doğrultusunda en geniş ölçülerde çeliklere üretmekteyiz. hascelik.com internet adresimize girerek ürünlerimizi inceleyip sipariş verebilirsiniz.

Sıcak Çekme Altıköşe (Hegzagonal) Çelik Fiyatları Ne Kadar?

Sıcak hadde kare çelik fiyatları ürünün kalite standardına, üretim metoduna (vakumlu – vakumsuz), ölçüsüne, ağırlığına ve kalınlığına göre değişiklik göstermektedir. Hasçelik olarak sıcak çekme altıköşe (hegzagonal) çelik ürün kategorisinde geniş ölçü aralığına sahip olup hascelik.com internet adresimizi ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyip rekabetçi fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.